2026 Scag SCZII-61V-38FX-EFI
Receive email updates for similar listings.
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
image
Equipment Specification
Manufacturer:Scag
Year:2026
Category:Lawn and Garden
Type:Riding Lawn Mowers
Serial number678-787-1261
ModelSCZII-61V-38FX-EFI
Hours1
Engine horsepower38
New/UsedUsed
Detailed Description
NEW SCAG Cheetah II 61" Zero Turn (Model # SCZII-61V-38FX-EFI) -38HP Kawasaki FX EFI Engine -61" Velocity Plus Cutter Deck -16MPH MAX TRAVEL SPEED! -13 Gallon Fuel Capacity -Drive System: Hydro-Gear ZT5400 Transaxle. Two-Speed -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 72" Deck Size! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian Woodruff (678)-787-1261  Email
Additional Description
Engine Type: Gas, Width: 61 in,