2025 Scag STTII72V-31DFI
Listing Tools
Save
Print
Email
Report
Contact Seller
Call Seller
Receive email updates for similar listings.
Please enter your email
Invalid E-Mail!
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
Equipment Specification
Manufacturer:
Scag
Year:
2025
Category:
Lawn and Garden
Type:
Riding Lawn Mowers
Serial number
SCSTTII72V31DFI052025
Model
STTII72V-31DFI
Hours
1
Engine horsepower
31
New/Used
Used
Detailed Description
CALL OR TEXT COLIN (904) 599-3398 Scag Turf Tiger II 72" Commercial Zero Turn Mower Features: • 31HP Gas DFI Liquid Cooled Engine • Up to 12MPH • Dual hydro gear 16cc hydraulic pumps • Hydraulic oil cooler • 1.5" - 6" height of cut • 2-year commercial / 3-year noncommercial warranty • Delivery Available CALL OR TEXT COLIN (904) 599-3398 *VERY LIMITED STOCK. MACHINE MAY NEED TO BE ORDERED. PRICE IS SUBJECT TO CHANGE DUE TO AVAILABILITY AND MONTHLY PROMOTIONS. CONTACT ME TO ENSURE PRICING.*
Additional Description
Engine Type: Gas, Width: 72 in,