2026 Scag SCZII-61V-38FX-EFI
Listing Tools
Save
Print
Email
Report
Contact Seller
Call Seller
Receive email updates for similar listings.
Please enter your email
Invalid E-Mail!
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
Equipment Specification
Manufacturer:
Scag
Year:
2026
Category:
Lawn and Garden
Type:
Riding Lawn Mowers
Serial number
Model
SCZII-61V-38FX-EFI
Hours
1
Engine horsepower
38
New/Used
Used
Detailed Description
NEW SCAG Cheetah II 61" Zero Turn (Model # SCZII-61V-38FX-EFI) -38HP Kawasaki FX EFI Engine -61" Velocity Plus Cutter Deck -16MPH MAX TRAVEL SPEED! -13 Gallon Fuel Capacity -Drive System: Hydro-Gear ZT5400 Transaxle. Two-Speed -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 72" Deck Size! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian Woodruff (678)-787-1261
Email
awoodruff@agproco.com
awoodruff@agproco.com
Additional Description
Engine Type: Gas, Width: 61 in,