2026 Scag SVRII-61V-40BV-EFI
Receive email updates for similar listings.
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
image
Equipment Specification
Manufacturer:Scag
Year:2026
Category:Lawn and Garden
Type:Riding Lawn Mowers
Serial number678-787-1261
ModelSVRII-61V-40BV-EFI
Hours1
New/UsedUsed
Detailed Description
NEW SCAG V-Ride II 61" Stand On (Model # SVRII-61V-40BV-EFI) -40HP Vanguard BIG BLOCK EFI -8 Gallon Fuel Capacity -61" Velocity Plus Cutter Deck -Drive System: Dual Pump & Motor -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 32", 36", 48", & 52" Deck Sizes! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian Woodruff (678)-787-1261  Email