2026 Scag SVRXL-61V-38FX-EFI
Listing Tools
Save
Print
Email
Report
Contact Seller
Call Seller
Receive email updates for similar listings.
Please enter your email
Invalid E-Mail!
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
Equipment Specification
Manufacturer:
Scag
Year:
2026
Category:
Lawn and Garden
Type:
Riding Lawn Mowers
Serial number
Model
SVRXL-61V-38FX-EFI
Hours
1
New/Used
Used
Detailed Description
NEW SCAG V-Ride XL 61" Stand On (Model # SVRXL-61V-38FX-EFI) -38HP Kawasaki FX Series EFI -12 Gallon Fuel Capacity -61" Velocity Plus Cutter Deck -Drive System: Dual Pump & Motor -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 52" & 72" Deck Sizes! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian Woodruff (678)-787-1261