2026 Scag SZL-42H-22KT
Listing Tools
Save
Print
Email
Report
Contact Seller
Call Seller
Receive email updates for similar listings.
Please enter your email
Invalid E-Mail!
Save Alert
You can cancel the email alert at anytime.
Subscribe to Farms.com Machinery Newsletter
Equipment Specification
Manufacturer:
Scag
Year:
2026
Category:
Lawn and Garden
Type:
Riding Lawn Mowers
Serial number
Model
SZL-42H-22KT
Hours
1
Engine horsepower
22
New/Used
Used
Detailed Description
NEW SCAG Libery Z 42" Zero Turn (Model # SZL-42H-22KT) -42" Heavy-Duty Hero Cutter Deck -3.5 Gallon Fuel Capacity -Drive System: Hydro-Gear ZT-2800 Transaxle -0% FOR 48 MONTHS FINANCING! -ASK ABOUT CASH DISCOUNTS! -AVAILABLE IN 36", 48", 52", & 61" Deck Sizes! -We Take Trade Ins! Message me for more information! Adrian Woodruff (678)-787-1261
Email
awoodruff@agproco.com
awoodruff@agproco.com
Additional Description
Engine Type: Gas, Width: 42 in,